image

25.11.2010

Východočeské derby těsně pro Hradec, Arad znovu vysoko vyhrál-DOPLNĚNO O STATISTIKU Z ARADU

Ve středečních zápasech Středoevropské ligy basketbalistek uspěly domácí celky. Hradec Králové v regionálním derby s Trutnovem ve skupině A těsně, rumunský Arad v souboji se Slovankou Mladá Boleslav výrazně.

SKUPINA A:

Žádné na půl plynu odehrané přátelské utkání, nýbrž pravé derby se vším všudy. Takový byl šlágr 5. kola Středoevropské ligy. Sokol Hradec Králové ve vyhecovaném východočeském souboji porazil Karu Trutnov rozdílem jediného koše 79:77. V bouřlivé divácké atmosféře hostující družstvo vstoupilo do zápasu vedením 0:5, které záhy domácí hráčky otočily na 15:5. Až do konce utkání pak měly náskok na své straně, ačkoliv to byly v závěru pořádné nervy, aby Trutnov nevyrovnal a neopakovalo se prodloužení z minulého měsíce v 1. kole Excelsior ŽBL. Hradec vedl v průběhu prvního poločasu o 14 bodů, Trutnov hned po změně stran stáhl rozdíl na tři body a jiskřivé drama vydrželo až do konce. V poslední půlminutě mohla srovnat trutnovská Vacková, ale nedala, na druhé straně se trefila Ovsíková a tím bylo rozhodnuto. Vacková sekundu před sirénou už pouze snížila. Nejlepší střelkyní zápasu byla domácí Steffanová, autorka 21 bodů, u hostů se vytáhla 20 body Věchtová.

Sokol Hradec Králové - Kara Trutnov 79:77 (26:14, 47:40, 64:60). Body: Steffanová 21, Ovsíková 14, Pochobradská a Hartigová 12, Bartáková 6, Zavázalová a Kysilková 5, Rosenbaumová a Stará 2 - Věchtová 20, Mišurová 15, Hindráková 11, Šnajdrová 9, Nováková a Kušlitová 8, Vacková 4, Záplatová 2. Rozhodčí: Hošek, Milata. Fauly: 22:20, TH: 25/23 – 22/20, trojky: 6:5, technická chyba: 0:1, diváci: 400.

SKUPINA B:

Loňský účastník Evropského poháru FIBA Arad prodloužil sérii neporazitelnosti v této sezoně i ve středečním duelu v CEWL proti Slovance Mladá Boleslav. V rumunské lize posbíral v osmi kolech osm vítězství, stoprocentní bilancí se může pochlubit rovněž ve Středoevropské lize. Třetí přesvědčivé vítězství přidaly Rumunky v utkání, v němž už po první čtvrtině vedly o 21 bodů. Prezentují se pečlivou obranou, ve třech utkání inkasovaly pouze 144 bodů (průměr 48 na zápas). Slovanka nastoupila v Rumunsku s hodně mladou sestavou s několika dorostenkami. Utkání sledovalo 1500 diváků, včetně Ľubomíra Kotleby z FIBA World.

Icim Univ. Goldis Arad - Slovanka Mladá Boleslav 87:50 (29:8, 46:23, 65:30). Body: Meszaros 19, Dragoescu 15, Brosovszki 11, Urban a Ciocan 10, Nagy 6, Dollente 6, Toma 6, Savic 2, Moraru 2 - Satoranská 17, Dřevová 10, Kotlanová 9, Michálková 6, Strmisková 4, Kracíková 2, Effangová 2. Rozhodčí: Stoica, Marius. Fauly: 17:7, TH: 4/2 - 21/19, trojky: 9:1, diváků: 1500.