image

14.01.2011

To je finiš! O postupujících rozhodne až poslední kolo

Až v závěrečném kole skupin Středoevropské ligy se rozhodne, které dva týmy doplní Prešov a Arad ve Final Four CEWL. Základní fáze soutěže dokonce vygradovala tak, že se bude rozhodovat v přímých soubojích! Ze skupiny A postoupí úspěšnější z utkání Trutnov - Hradec Králové, ze skupiny B zamíří do finálového turnaje vítěz duelu Valosun Brno - Vídeň. Oba atraktivní duely se hrají ve středu.

SKUPINA A

Zatímco slovenský vicemistr a jistý vítěz skupiny A nasadil do základní pětky nejsilnější sestavu se třemi cizinkami, Trutnov postrádal nemocné opory Šnajdrovou a Hindrákovou. Přesto však hráčky Kary srdnatě bojovaly o vítězství, které by jim zajistilo možnost bojovat o postup v závěrečném kole doma s Hradcem. Prohra by znamenala konec nadějí. Po vyrovnaném prvním poločase začal Prešov získávat větší náskok na sklonku třetí a zkraje čtvrté čtvrtiny a ve 33. minutě vedl již o 12 bodů 74:62. Trutnov však nechtěl prohrát, vybičoval se a skvělým finišem (4:21) dokázal zvrátit nepříznivý výsledek.

BK PU Bemaco Prešov - Kara Trutnov 78:83 (21:23, 43:41, 65:59). Body: Wirthová 19, Ciappinaová 15, Pindrochová 14, J. Vacková 9, Risperová 8 - Komžíková 18, Mišurová 15, Nováková, Kušlitová a Záplatová 13, A. Vacková 9, Tothová 3. Rozhodčí: Karniš, Daňo. Fauly: 20:17, TH: 15/8 - 16/13, trojky: 9:14, diváků: 150.

V utkání, které bylo z velké části soubojem mladých hráček, si Hradec zopakoval výhru ze soboty, kdy dokázal vyhrát ještě větším rozdílem v Excelsior ŽBL na palubovce VŠ Praha. Zatímco domácí Lvice přidaly páté vítězství ve Středoevropské lize, hostující vysokoškolačky se ho ani na sedmý pokus nedočkaly.

Sokol Hradec Králové - VŠ Praha 76:66 (22:15, 41:31, 60:45). Body: Pochobradská 16, Rosenbaumová 12, Ovsíková a Hartigová po 11, Kysilková 9, Stará 7, Šindelářová 6, Bartáková a Hausknechtová po 2 - Brantlová 16, Pudláková 14, Nečásková 9, Salačová 8, Vyoralová 6, Vejsadová, Elhotová po 4, Selucká, Skutilová po 2, Koďousková 1.

SKUPINA B

Arad opět ukázal, s jakým úsilím a váhou bere start v CEWL. Na zápas s Valosunem se přišlo podívat 1500 diváků, další ho mohli sledovat doma u obrazovek v přímém televizním přenosu. Brněnský tým kvůli velké marodce mohl dorazit pouze se šesti hráčkami, přesto ještě do poločasu držel přijatelný rozdíl. Až po přestávce se začalo rodit další suverénní vítězství rumunského lídra.

Icim Univ. Goldis Arad - Valosun Brno 88:58 (24:12, 43:30, 67:40). Body: Robertsonová 17, Brosovszká 13, Meszarosová a Tomaová 12, Ciocanová 7, Grahamová  a Dragoescuová 6, Urbanová 4, Merceaová 5, Saviciová, Nagyová a Moraruová 2 - Mrhálková 19, Křížová 14 (17 doskoků), Mračnová 11, Vyhňáková a Zatloukalová 5, Kubínová 4. Rozhodčí: Vinasi, Faur. Fauly: 22:15, TH: 15/9 - 21/14, trojky: 7:4, diváků: 1500.

Vídeňské "Létající Lišky" doma prostě umí. Ve specifické Posthalle porazily Valosun, jen těsně prohrály s jasně nejlepším týmem skupiny Aradem a ve čtvrtek dokázaly pokořit mladoboleslavskou Slovanku. V prvním poločase se skóre výrazně zhouplo oběma směry, o čemž svědčí výsledky čtvrtin - I. 24:13, II. 15:28. Rozhodující moment přišel v polovině poslední čtvrtiny. Ještě ve 33. minutě bylo skóre 61:62, ale pak rakouské družstvo předvedlo velkou osmnáctibodovou šňůru a radovalo se z vítězství, které znamená rozhodující bitvu o Final Four ve středu v Brně.

Flying Foxes SVS Post Wien - Slovanka MB 83:64 (24:13, 39:41, 59:55). Body: Lichnerová 24, Thompson 18, Grbas a P. Steger 13, Davis 12, A. Steger 2, Pöcksteiner 1.