image

18.11.2010

Při trojkovém hodování loňských finalistů se nabaštil Prešov

Ačkoliv měly v nohách pondělní vzájemné utkání, dokázaly basketbalistky Prešova a Hradce Králové uspět v úterních zápasech skupiny A Středoevropské ligy. Cenné je především vítězství prešovského týmu v Trutnově v souboji finalistů minulého ročníku CEWL, po kterém si udržel výbornou výchozí pozici na čele tabulky.

SKUPINA A

Na ženské poměry neuvěřitelné trojkové hody viděli diváci v Trutnově. K jejich zklamání se jejich vítězkami staly hráčky Prešova. Pakliže Šarišanky dokázaly v pondělí v Hradci Králové nasázet deset trojek, tam to je ještě k úspěchu nestačilo, tak v úterý v Trutnově se překonaly a daly jich třináct! Měly přitom úspěšnost 62procent. Životní výkon předvedla Belgičanka Romina Ciappina, která z dvanácti trojkových pokusů proměnila devět!! Celkově zaznamenala 35 bodů a domácím hodně  otrávila život. Ale také Kara se z delší vzdálenosti činila. Jedenáct trojek z 21 pokusů je rovněž parádní bilance. Ve finálové repríze se tak bylo na co dívat. Prešov vedl ve druhém poločase už o 19 bodů, přesto Trutnov stáhnul velké manko čtyři minuty před koncem na 4 body! Více však už domácí hráčky nestihly a hodně si tak ztížily situaci v boji o účast ve Final Four. Tam naopak směřuje Prešov, který uspěl v klíčových zápasech ve Wasserburgu a Trutnově, a má před sebou už jen tři duely: dva domácí s těmito soupeři a v Praze s VŠ.

Kara Trutnov - BK PU Bemaco Prešov 85:97 (17:20, 42:55, 64:76). Body: Záplatová 20 (4 trojky), Mišurová 14 (4 trojky), Kušlitová a Šnajdrová 12, Věchtová 10, Bělohoubková a A. Vacková 6, Komžíková 5 - Ciappina 35 (9 trojek), Risperová 21, Pindrochová a Wirth 12, J. Vacková 11, Zentková 6. Rozhodčí: Hruša, Lukeš. Fauly: 13:15, TH: 12/10 - 11/8, trojky: 11:13, 5 osobních chyb: 0:1 (37. Ciappina), diváci: 450.

Naopak bez zápletky se vyvíjelo utkání na pražské Folimance. Hradec Králové přijel k zápasu s VŠ povzbuzen výhrou s Prešovem a od začátku měl utkání ve své moci. Oběma týmům scházely podkošové opory, domácím Štěpánová a Vorlová, hostům Hartigová a Horáková. Po patnácti minutách vedl Hradec již o 17 bodů, a přestože na konci prvního a v začátku druhého poločasu VŠ jejich náskok snížily, v závěrečné fázi střetnutí se rozdíl mezi soupeři opět zvýraznil. Hradec tak má soutěž velmi dobře rozehranou a zařadil se po bok Prešova k favoritům postupu. Naopak VŠ Praha jsou po třech odehraných zápasech bez výhry.

VŠ Praha - Sokol Hradec Králové 59:77 (12:25, 33:39, 48:60). Body: Brantlová 13, Nečásková 12, Elhotová 10, Harapesová a Vejsadová 6, Vyoralová 5, de La Quiantana 3, Skutilová 3, Salačová 1 - Ovsíková 23, Pochobradská 14, Stará, Kysilková a Čepelková 9, Rosenbaumová 8, Bičišťová a Zavázalová 2, Bartáková 1. Rozhodčí: S. Kučera, Vávrová. Fauly: 18:13, TH: 20/12 - 13/10, trojky: 3:5, 5 osobních chyb: 0:1 (Čepelková), diváků: 49.