image

09.12.2010

Prešov válí dál, šlágr v Mladé Boleslavi pro Slovanku

Ve středečních zápasech Středoevropské ligy si připsal již páté vítězství ve skupině A loňský finalista Prešov, který doma zdolal Wasserburg 73:66. V jednom z klíčových soubojů skupiny B dokázal zvítězit Valosun Brno v Mladé Boleslavi.

SKUPINA A

Německého vicemistra postihla po vítězství nad vedoucím celkem bundesligy Marburgem velká marodka, trenér Brei postrádal na Šariši hned sedm hráček! Radikálně okleštěná sestava přesto vyhrála na půdě lídra skupiny první čtvrtinu. Druhá a třetí část však rozhodly o tom, že si Prešov udrží vynikající bilanci a přidá další vítězství. Oslabené hostující družstvo zápas nevzdalo a takřka dvacetibodové manko v závěru výrazně snížilo. U domácích vyšlo utkání skvěle Pindrochové, rozstřílela se také Zentková.

BK PU Bemaco Prešov - TSV 1880 Wasserburg 73:66 (16:18, 39:29, 60:44). Nejvíc bodů: Pindrochová 24, Zentková 16, Risper 15 - Porter-Talbert 17, Furková 15, Pop a Holmes 10.

SKUPINA B

V očekávaném střetnutí českých týmů bylo v sázce důležité vítězství. Začátek měla lepší Slovanka (24:12), Valosun se postupně rozehrál a prostřílel se k obratu na 32:37. Až do 34. minuty byl bodový rozdíl mezi soupeři minimální, pak se Valosun utrhl ze stavu 67:69 na 67:75 a vítězství bylo jeho. Výborný výkon předvedla autorka 21 bodů Zrůstová, ještě o bod více zaznamenala domácí Nezdařilová. Na ni bylo odpískáno rekordních 18 faulů. Slovanka v utkání házela čtyřicet trestných hodů, šestnáct jich neproměnila.

Slovanka Mladá Boleslav - Valosun Brno 78:82 (26:20, 45:46, 65:67). Body: Nezdařilová 22, Pospíšilová 15, L. Šípová 12, Vodrážková 10, Novotná 9, Dřevová 8, Filařová 2 - Zrůstová 21, Svobodová 13, Mračnová 11, Večeřová a Křížová 8, Giacintová 7, Mrhálková 6, Sedláková 4, Vyhňáková a Zatloukalová 2. Rozhodčí: Hruša, Hošek. Fauly: 23:32, TH: 40/24 - 23/19, trojky: 2:5, 5 osobních chyb: 0:3 (Giacintová, Večeřová, Sedláková).