image

15.12.2010

Prešov si zajistil v Praze postup do Final Four

Druhým jistým účastníkem Final Four CEWL je BK PU Bemaco Prešov. Loňský finalista si zajistil postup šestým vítězstvím v sedmém zápase skupiny A, které dosáhl na palubovce VŠ Praha (65:88). O druhé postupové místo budou ještě velký boj. Hradec Králové totiž prohrál ve Wasserburgu (87:65). Ve skupině A má jistý postup rumunský Arad, který jako jediný v celé soutěži ještě neprohrál.

Naprosto s přehledem si dokráčel prešovský tým pro očekávané vítězství v české metropoli, které ho s definitivní platností posunulo do finálového turnaje. Domácí celek VŠ se ani v šestém vystoupení ve Středoevropské lize nedočkal vítězství. Vyrovnané skóre udržel pouze do poloviny první čtvrtiny, pak slovenský vicemistr odskočil na 10:18. Skvělým nástupem do druhé čtvrtiny Prešov dokázal své vedení navýšit rozhodujícím způsobem. Střelkyně zápasu, Belgičanka Ciappina, trojkou posunula skóre na 21bodový rozdíl 16:37. O osudu zápasu tak bylo již po 13 minutách prakticky rozhodnuto. Na české palubovky bude mimořádně ráda vzpomínat Romina Ciappina, která ve třech utkáních nasázela 84 bodů - v Hradci Králové 18, v Trutnově 35, v Praze 31!

VŠ Praha - BK PU Bemaco Prešov 65:88 (14:24, 34:48, 48:68). Body: Štěpánová 14, Elhotová 13, Nečásková a Brantlová 10, Vorlová 8, Kuthanová 4, Vyoralová, Selucká a Pudláková 2 - Ciappina 31, Risper 20, Wirth 15, Pindrochová 11, Oravcová 3, Kolkusová, Potočňáková, Čižmárová a Bartejsová 2. Fauly: 10:13, TH: 12/10 - 8/7, trojky: 5:7, diváků: 50.

Zatímco domácí tým Wasserburgu bral utkání jako rozlučku se svými fanoušky v letošním kalendářním roce, pro hradecké Lvice měl zápas velkou důležitost. V případě výhry by se totiž ocitly velmi blízko postupu do Final Four CEWL. Ačkoliv měly na půdě vicemistra bundesligy výborný začátek a povedlo se jim vyhrát i první poločas, nakonec odjely s dvaadvacetibodovou porážkou. Hostující družstvo, které postrádalo opory Horákovou a Steffanovou i nemocného trenéra Volejníka, začalo skvěle a v první čtvrtině si vytvořilo až devítibodový náskok. O něj přišlo ve druhé desetiminutovce, Wasserburg otočil na 35:31, nicméně přišel další obrat, tentokrát v hradeckém podání a po osmibodové šňůře Lvic bylo poločasové skóre 39:41. Druhá polovina střetnutí jednoznačně patřila domácímu celku, který ji vyhrál 48:24. Nejlepším střelkyním svých družstev se povedl double-double. Američanka Porter-Talbert si připsala 20 bodů a 12 doskoků, hradecká Hartigová 14 bodů a 10 doskoků.

TSV Wasserburg - Sokol Hradec Králové 87:65 (25:29, 39:41, 59:50). Body: Porter-Talbert 20, Ohanian 17, Holmes 14, Brunckhorst 10, Pop a Furková 8, Höttmann 6, Kühn 4 - Hartigová 14, Ovsíková 11, Kysilková a Rosenbaumová 10, Stará 8, Šindelářová a Čepelková 6, Bičišťová a Pochobradská 2. Fauly: 9:19, TH: 17/12 - 8/7, trojky: 3:6, 5 osobních chyb: 0:2 (Rosenbaumová, Hartigová), diváků: 400.