image

11.11.2010

Prešov a Arad udržely stoprocentní bilanci

Ve středečním dějství Středoevropské ligy basketbalistek zvládly vítězně domácí premiéru v CEWL týmy Hradce Králové a Slovanky Mladá Boleslav. Na svém hřišti uspěl rovněž Prešov, který si připsal již třetí vítězství v soutěži. Jediným hostujícím družstvem, které dokázalo vyhrát u soupeře, byl rumunský Arad. Vítězstvím v Brně s Valosunem dokumentoval, že patří mezi největší favority letošního ročníku. Prešov a Arad zůstávají jako jediní bez porážky.

SKUPINA A:

Ve skupině A dominuje loňský finalista Prešov, který i ve svém druhém domácím vystoupení dokázal porazit českého protivníka dvacetibodovým rozdílem. Před dvěma týdny si odvezl nadílku Hradec Králové, ve středu VŠ Praha. Šarišanky sice vedly už po první čtvrtině o deset bodů, ale v dalším průběhu mladé vysokoškolačky jejich rozjezd zastavily a po třetí čtvrtině to bylo jen o čtyři body a záhy dokonce vyrovnáno 48:48! Jenže poslední desetiminutovka vyzněla 20:4 pro domácí, které se opět nejvíc opíraly o tandem Američanek Risper, Wirth. Za VŠ se nejvíce střelecky dařilo Skutilové.

BK PU Bemaco Prešov - VŠ Praha 68:48 (21:11, 35:25, 48:44). Nejvíce bodů: Risper 18, Wirth 15, Oravcová 14 - Skutilová 14,  Štěpánová 9, Nečásková 6.

Hradecké lvice se zakously do bundesligového vicemistra z Wasserburgu s pořádnou vervou a zápas zahájily šňůrou 11:0! Při pohledu na skóre na konci první čtvrtině se jevilo utkání jako jasné - 27:13. Ovšem ještě do konce prvního poločasu hostující celek zminimalizoval manko na dva body a zápas dostal nový náboj. Po změně stran si Hradec zásluhou zkušených hráček vedení udržel a navýšil ho na devět bodů. Nakonec se domácí hráčky i přes velké úsilí Wasserburgu, jemuž se podařilo snížit rozdíl v závěru na tři body, dopracovaly k prvnímu vítězství v soutěži.

Sokol Hradec Králové - TSV 1880 Wasserburg 78:72 (27:14, 39:37, 62:53). Body: Horáková 16, Ovsíková 15, Zavázalová 12, Steffanová 11, Stará 8, Hartigová 7, Bartáková 3, Čepelková 2, Pochobradská 2, Šindelářová 2 - Hightower 17, Holmes 13, Furková 11, Ohanian 9, Höötmann 7, Porter-Talbert 7, Thoresen 6, Kühn 2. Fauly: 21:17, TH: 13/10 - 28/19, trojky: 4:3.

SKUPINA B:

Šlágrem středečního programu CEWL byl souboj v jednom z dějišť nedávného mistrovství světa. Domácí Valosun ovšem v zápase s Aradem postrádal trojici opor Večeřová, Zrůstová, Křížová, naopak rumunský celek dorazil s dvěma Američankami a Savičovou z Bosny a potvrdil pohodu z ligové soutěže, kde je bez porážky. Brňankám se povedla třetí čtvrtina, ale na zvrat v zápase to po pokažené první půli nestačilo. Navíc v utkání 2. kola Středoevropské ligy skupiny B byli sudí mnohem přísnější na domácí družstvo.

VALOSUN Brno - ICIM Arad 55:68 (10:14, 20:35, 40:48). Body: Svobodová 16, Mračnová 14, Vlková a Zatloukalová 9 - Brosovszky 19, Robertson 12, Meszaros 10. Fauly: 18:18, TH: 19/13 - 21/16, trojky: 2:4, rozhodčí Dolinek a Kapaňa, 100 diváků.

Úspěšně zvládla historický domácí debut v evropské soutěži Slovanka Mladá Boleslav, která víděňskému soupeři rozhodujícím způsobem utekla ve třetí čtvrtině (24:11) a zajistila si první vítězství. Létajícím liškám nestačilo ani 32 bodů Američanky Thomsonové.

Slovanka Mladá Boleslav - Flying Foxes SVS Post Wien 90:71 (25:21, 50:43, 74:54). Body: Novotná 17, Filařová 13, Drachovská 11, Nezdařilová 10, E. Šípová 9, L. Šípová 8, Pospíšilová 6, Kotlanová 5 , Dřevová 4, Vodrážková 4 , Satoranská 3 - Thomson 32, Marandola 17, Lichnerová 14, P. Steger 6, A. Steger 2. Fauly: 20:18, TH: 15/10 - 17/12, trojky: 4:3.