image

04.11.2010

Parádní bitva německého a slovenského vicemistra vyzněla pro Prešov

Výhry hostujících týmů přinesly dva středeční zápasy Středoevropské ligy ve skupině A. Prešov dokázal vyhrát těsně ve Wasserburgu, Trutnov si poradil s VŠ Praha.

Šlágr kola 2. kola CEWL na německé půdě skončil slovenskou radostí. Finalistky minulého ročníku z Prešova porazily domácí Wasserburg v dramatickém duelu 79:77 a po dvou odehraných zápasech mají plný počet bodů.

Na palubovce vicemistra bundesligy přitom rychle prohrávaly 21:8, ale po třech trojkách ve druhé čtvrtině bodové manko vymazaly a otočily nepříznivý výsledek na 32:33 a po výborném nástupu do druhého poločasu dokonce odskočily na 34:44. Velká bitva pokračovala, Wasserburg nechtěl při domácím debutu v CEWL prohrát a Thoresen ve 28. minutě vrátila vedení na domácí stranu - 53:52. Ještě ve 34. minutě vedl německý tým 64:63, poté ovšem přišla klíčová pasáž zápasu. Prešov utekl sedmi body v řadě na 71:78. V posledních okamžicích utkání vyvinuly domácí hráčky obrovský tlak, mocně finišovaly, přesto hostující celek v souboji vicemistrů Německa a Slovenska cenné vítězství udržel. Wasserburgu naopak nestačilo k úspěchu ani 29 bodů a 10 doskoků, které zaznamenala nová americká akvizice Sequoia Holmes (WNBA - Phoenix Mercury). U Prešova předvedla double-double Jennifer Risper (14 bodů, 10 doskoků, k tomu ještě 5 asistencí). Hostům se povedlo 11 trojek, do střelecké listiny se u nich zapsalo jen šest hráček, ovšem všechny překonaly dvoucifernou hranici.

TSV 1880 Wasserburg - BK PU Bemaco Prešov 77:79 (23:12, 34:37, 59:57). Body: Holmes 29, Hightower 17, Toresen 12, Porter-Talbert 6, Höötmann 4, Brunckhorst 4, Furková 3, Stürmlinger 2 - Ciappina 17, Risper 14, Vacková 13, Pindrochová 13, Zentková a Wirth 11. Rozhodčí: Rochacky, Vladic. Fauly: 18:16, TH: 21/13 - 19/12, trojky: 4:11, diváků: 500.

Ve druhém středečním zápase se potkaly dva české kluby. Pro VŠ Praha to byla premiéra ve Středoevropské lize, kterou mu vítěz minulého ročníku CEWL Trutnov vůbec neusnadnil. V prvním poločase ještě dokázaly pražské vysokoškolačky držet krok, ovšem třetí čtvrtinu by nejraději vymazaly z paměti. Prohrály ji totiž 2:18, když jediné body zaznamenaly z trestných hodů. Výborně bránící Kara tak získala až 24bodový náskok a utkání suverénně dovedla k vítězství. Po ztraceném domácím duelu s Wasserburgem dosáhl Trutnov prvního vítězství v letošním ročníku CEWL.

VŠ Praha - Kara Trutnov 46:68 (17:19, 28:35, 30:53). Body: Kuthanová 11, Vorlová 8, Elhotová a Skutilová 7, Štěpánová a Nečásková 5, Harapesová 2, Vyoralová 1 - Šnajdrová 16, Komžíková 12, Hindráková 10, Nováková 9, Mišurová 8, Záplatová 4, Vacková 3, Bělohoubková, Kušlitová a Věchtová 2. Rozhodčí: Znamínko, Smetana. Fauly: 21:14, TH: 22/19 – 14/11, trojky: 3:1, diváci: 50.