image

23.11.2010

Najlepšie hrali v Trutnove

Zaujímavú zaberačku majú za sebou basketbalové vicemajsterky Slovenska hráčky PU Bemaco Prešov. V priebehu štyroch dní odohrali v cudzom prostredí tri súťažné zápasy, z ktorých dva vyhrali a jeden prehrali, pričom nemálo času strávili aj v autobuse.

V sobotu ráno vyrazili z Prešova a večer horko-ťažko vyhrali v Dunajskej Strede 68:64 (31:32) v extralige nad Šamorínom. Odtiaľ odišli do Hradca Králové, kde prespali, v nedeľu tam mali tréning a v pondelok v Stredoeurópskej lige podľahli miestnemu tímu Sokol 75:79 (40:40). V utorok vyhrali v Trutnove v tej istej medzinárodnej súťaži nad miestnou Karou 97:85 (55:42) a v utorok nadránom došli autobusom domov.

"Bolo to fyzicky i psychicky veľmi náročné," povedal nám prešovský tréner Jozef Rešetár. "Neviem, čo sa s dievčatami stalo v zápase proti Šamorínu, ale podali, jemne povedané, nepresvedčivý výkon. To sa nám mohlo vypomstiť. Ale, našťastie, cestovali sme do Česka s extraligovým víťazstvom. V Hradci sme hrali spočiatku oveľa lepšie, viedli sme v 2. štvrtine o 10 bodov, ale domáce potom 10-bodovou šnúrou vyrovnali na ‚polčasových‘ 40:40. V závere zápasu sme urobili chyby, ktoré rozhodli o našej prehre. Najlepší výkon z týchto troch zápasov podalo družstvo v Trutnove, bol som ozaj spokojný najmä s útočnou hrou. Po úspechu vo Wasserburgu sme vyhrali v Stredoeurópskej lige vonku už druhý zápas."