image

16.11.2010

Hradec Králové ukončil prešovskou neporazitelnost

Ve čtvrtém zápase letošního ročníku Středoevropské ligy našel přemožitele obhájce stříbra Prešov. Slovenský vicemistr prohrál v pondělní předehrávce 6. kola v Hradci Králové 79:75, když v utkání padlo 20 trojek!

V zápase dvou rozdílných poločasů si vybraly prešovské hráčky lepší část v tom prvním. Ve 12. minutě si vybudovaly desetibodový náskok a stejné vedení držely ještě tři minuty před koncem první poloviny utkání. Její závěr však totálně nezvládly a v tom momentu se začal rodit jejich zápasový neúspěch. Hradec šňůrou deseti bodů (Steffanová 7) vyrovnal poločasový stav na 40:40, hned po změně stran přidal další dva koše a role se převrátily. Navrch měl najednou domácí tým, který i bez absentující zkušené opory Horákové začal diktovat tempo hry. Klíčový úsek přišel na začátku poslední čtvrtiny, kdy trojky Staré a Kysilkové znamenaly odskočení na 72:62. Navzdory rychlé korekci skóre na 73:70 to už byl náskok rozhodující. Střetnutí se proměnilo v nebývalý trojkový festival, každý tým jich nasázel deset! Nejpilnější byly v tříbodovém ohledu prešovské šutérky Vacková a Belgičanka Ciappina, které zaznamenaly po čtyřech úspěšných pokusech.

Sokol Hradec Králové - BK PU Bemaco Prešov 79:75 (19:26, 40:40, 62:59). Body: Steffanová 15, Zavázalová, Ovsíková a Kysilková 11, Rosenbaumová 9, Hartigová 8, Pochobradská a Stará 6, Čepelková 2 - Ciappina 18, Wirth 16, Vacková 14, Pindrochová 12, Risper 7, Zentková a Oravcová 4. Rozhodčí: Vondráček, Znamínko. Fauly: 15:17, trojky: 10:10, 5 osobních chyb: 1:1 (38. Hartigová - 40. Risper), diváků: 350.

Druhý díl východočeského turné podstoupí Prešov v úterý od 18:00 v Trutnově. Hradec Králové hraje v úterý od 17:00 na palubovce VŠ Praha.