image

20.01.2011

Do Final Four CEWL míří Trutnov a Valosun Brno

Final Four Středoevropské ligy 2011 zná kompletní obsazení. K vítězům skupin Prešovu a Aradu, kteří si zajistili postup v předstihu, se přidaly po posledním kole základní části Kara Trutnov a Valosun Brno. V obou případech rozhodovaly závěrečné přímé bitvy o postup. A byly pěkně dramatické! Trutnov porazil Hradec Králové 77:72 a poskočil na druhou příčku skupiny A, Valosun Brno si zajistil druhé postupové místo ve skupině B domácí výhrou nad Vídní 74:63, když po třech čtvrtinách byl stav vyrovnaný.

SKUPINA A

Trutnovský obhájce trofeje nebude chybět při letošním Final Four. Ačkoliv to po první polovině základní fáze vypadalo jako nereálná věc. Trutnov měl totiž nepříznivou bilanci 1-3 a před sebou zápasy ve Wasserburgu a Prešově. Stoprocentní bilancí čtyř výher ve druhé polovině bojů ve skupině dokázal situaci zvrátit v postupový úspěch. V rozhodujícím středečním utkání s Hradcem Králové musel Trutnov vyhrát minimálně o dva body, jelikož v prvním vzájemném střetnutí prohrál na půdě východočeského rivala 77:79. Tradiční derby bylo znovu velmi vyrovnané, domácí tým získal na začátku poslední čtvrtiny devítibodový náskok, ale v předposlední minutě vedl jen o tři body. Nakonec však těsnou výhru, která mu zajistila postup, uhájil.

Kara Trutnov - Sokol Hradec Králové 77:72 (26:25, 43:45, 61:56). Body: Nováková 24, Záplatová 19, Mišurová 12, Vacková 9, Tothová 4, Hindráková 3, Komžíková, Kušlitová a Šnajdrová 2 - Zavázalová 14, Kysilková a Hartigová 10, Ovsíková a Stará 9, Pochobradská 8, Rosenbaumová 5, Šindelářová 4, Bartáková 2, Čepelková 1. Rozhodčí: Vondráček, Baudyš. Fauly: 17:19, TH: 12/8 - 25/20, trojky: 9:4, diváci: 650.

Místo, aby se družstvo VŠ Praha popralo při závěrečném vystoupení v CEWL o premiérové vítězství v soutěži, byla z toho největší porážka. Přitom ještě v 17. minutě prohrával domácí celek jen o tři body. Do konce prvního poločasu mu však utekl bundesligový vicemistr na patnáct bodů, a když třetí čtvrtinu prohrály VŠ 13:31, byl z toho debakl. Za domácí tým nenastoupily největší opory Štěpánová, Brantlová a Kuthanová. Hostující celek měl k dispozici sedm hráček.

VŠ Praha - TSV 1880 Wasserburg 65:103 (18:20, 33:48, 46:79). Body: Pudláková 13, Vyoralová a Harapesová 10, Selucká 9, Skutilová 8, Nečásková 6, Elhotová 5, Vorlová a Vejsadová 2 - Porter-Talbert 31, Holmes 25, Höötmann 14, Thoresen 12, Ohanian 10, Furková 6, Kühn 5. Rozhodčí: Kučerová, Baloun. Fauly: 26:21, TH: 17/13 - 34/26, trojky: 6:1.

SKUPINA B

Rovněž v posledním utkání skupiny B se rozhodovalo o postupujícím z druhého místa. V přímé bitvě získal vstupenku do únorového Final Four Valosun Brno, ovšem Létající Lišky z Vídně v rozhodující bitvě srdnatě bojovaly o postup. V úvodu se dokonce dostaly do desetibodového vedení 6:16, vyhrály první poločas a po třech čtvrtinách bylo skóre vyrovnané. O postupujícím tedy rozhodovala až závěrečná fáze utkání! V ní si počínal lépe Valosun.

Valosun Brno - Flying Foxes SVS Post Wien 74:63 (17:23, 35:37, 54:54). Body: Vlková 18, M. Zrůstová 15, Večeřová 12, Křížová 10, Giacintová 7, Svobodová 4, Mrhálková a Mračnová 3, Sedláková 2 - Thompson 18, Grbas 15, P. Steger 12, Davis 8, Lichnerová 6, A. Steger 3, Pöcksteiner 1. Rozhodčí: Paulík, Matějek. Fauly: 17:17, TH: 17/12 - 15/11, trojky: 6:2, diváků: 100.

Rumunský Arad potvrdil suverenitu šestým vítězstvím v šestém zápase skupiny B. Tu jednoznačně vyhrál a pasoval se do role největšího favorita soutěže, obzvláště, když bude Final Four pořádat. V Mladé Boleslavi přitom prohrával Arad ve 28. minutě o 11 bodů, přesto tři minuty před koncem skóre otočil. Za nerozhodného stavu rozhodla o výhře rumunského celku trojka nejlepší střelkyně Roberson (32 bodů) 19 sekund před sirénou.

Slovanka Mladá Boleslav - Icim Arad 80:83 (16:20, 41:41, 62:57). Body: Nezdařilová 25, Pospíšilová 17, E. Šípová 15, L. Šípová 8, Kotlanová 8, Staňková 3, Novotná 2, Vodrážková 2 - Roberson 32, Meszaros 16, Graham 15, Dragoescu a Nagy 10. Rozhodčí: Hruša, Kučera. Fauly: 22:22, TH: 30/20 - 17/8, trojky: 2:3.

Ve Final Four CEWL v Aradu se nejprve v sobotu 12. února utkají v semifinále Prešov - Valosun Brno a Arad - Trutnov, v neděli 13. února bude na programu zápas o 3. místo a finále.