image

10.12.2010

Arad vyhrál i nervák ve Vídni, Trutnov stále žije

I po čtvrtečním programu pokračuje suverenita Aradu ve Středoevropské lize. Rumunský celek vyhrál i čtvrté utkání ve skupině B, na vídeňské palubovce, a stoprocentní úspěšností si zajistil jako první účast ve Final Four. Ve skupině A porazil Trutnov doma VŠ Praha a udržel se tak ve hře o postup.

SKUPINA A

V českém souboji potřebovaly trutnovské hráčky nutně zvítězit, aby si uchovaly naději na postup do Final Four Středoevropské ligy. Navzdory rozpačitému začátku, kdy prohrávaly o osm bodů, se jim podařilo vyhrát. Prvním klíčovým úsekem byla druhá čtvrtina a obrat domácích ze stavu 21:28 na 35:30. Vysokoškolačky držely krok ještě ve třetí čtvrtině, kdy snížily na 52:49, ovšem Trutnov poté vytáhl náskok na 62:51, zvýraznil rozdíl až na sedmnáct bodů a bezpečně dokráčel k vítězství.

Kara Trutnov - VŠ Praha 86:72 (19:25, 47:41, 64:56). Body: Mišurová 19, Šnajdrová 17, Hindráková a Záplatová 11, Kušlitová 10, Věchtová 8, Komžíková 5, Nováková 4, Vacková 1 – Vorlová 16, Štěpánová 14, Elhotová 9, Brantlová 8, Skutilová 7, Harapesová 6, Nečásková 4, Kuthanová a Selucká 3, Pudláková 2. Rozhodčí: Baudyš, L. Lukeš. Fauly: 19:24, TH: 28/23 - 16/13, trojky: 7:7, 5 osobních chyb: 0:1 (40. Vorlová), diváci: 380.

SKUPINA B

Rakouské šampionky na domácí půdě zaválely a byly nejblíže k tomu, aby jako první v soutěži porazily lídra tabulky A. Rumunské hráčky sice měly výborný vstup do zápasu, ale nakonec se o vítězství hodně strachovaly.

Arad začal skvěle a v úvodu potvrdil roli suveréna CEWL. Po třech minutách vedl 2:14 a první čtvrtinu dokončil s dvanáctibodovým náskokem. Nápor soupeře pak Létající lišky zastavily, manko mírně snížily, aby se hned po změně stran do svého soka pořádně zakously. Kapitánka Petra Steger přiblížila vídeňský tým na rozdíl jediného bodu po třetí čtvrtině a na začátku té čtvrté domácí celek vybojoval vedení 57:53! Arad se však znovu vzchopil a přeťal nadšení v Posthalle obratem na 57:64. V závěru se ještě odehrálo velké drama. Domácím se povedlo dotáhnout na rozdíl pouhých dvou bodů 64:66. Jedenáct sekund před koncem střílela trojku Američanka ve vídeňských službách Davis, ale neproměnila a Arad z trestných hodů potvrdil nakonec tvrdě vydřené vítězství.

Flying Foxes SVS Post Wien - Icim Arad 64:69 (11:23, 30:38, 53:54). Body: Thompson 25, P. Steger 14, Lichnerová 13, Davis a Grbas 6 - Roberson 25, Savic 15, Ciocan 14, Meszaros 7, Brosovszky 5, Toma 3, Urban 2.