image

11.01.2011

Bitvy v základních skupinách směřují do rozhodujícího finiše

 Poprvé v novém roce se rozjedou boje ve Středoevropské lize basketbalistek. V předposledních kolech obou skupin vrcholí bitvy o postup do Final Four CEWL. Kdo se přidá k Prešovu a Aradu?

 

 Ve skupině A se hrají oba zápasy ve středu. Prešov hostí Trutnov a Hradec Králové přivítá VŠ Praha. Právě dva východočeské celky jsou v postupové hře a mezi nimi se rozhodne o dalším účastníkovi Final Four CEWL. Kdo z nich vyhraje poslední dva zápasy, postoupí. Výrazně složitejší pozici má Trutnov, který musí vyhrát na palubovce suveréna skupiny Prešova, zatímco Hradec má proti sobě soupeře, který v dosavadním průběhu soutěže ještě ani jednou nevyhrál. V případě porážky Kary a výhry Hradce tak bude rozhodnuto, do finálového turnaje postoupí Hradecké Lvice. Pokud Trutnov dokáže vyhrát na východě Slovenska, rozluští tajenku až vzájemný souboj východočeských rivalů v posledním kole příští středu.

 

 Ve skupině B jsou na postup stále tři adepti. Hodně důležité bude čtvrteční střetnutí ve Vídni, kde domácí Lišky budou chtít pokořit mladoboleslavskou Slovanku. Rumunský lídr z Aradu bude chtít pokračovat ve vítězné krasojízdě ve středu doma proti Valosunu Brno.